renowacja_mebli

Kredens po babci, stary rodzinny stół, drewniana figurka czy skrzyneczka znalezione podczas porządków na strychu… Wszystkie mają swoją wartość sentymentalną i nierzadko materialną. Meble wyszukane na targach staroci – choć nie mają wartości sentymentalnej dla nowego właściciela, to mają swoją własną historię, swoją duszę i mogą stać się cennym elementem wyposażenia domu, a z czasem być traktowane z pietyzmem. Te przedmioty są często niepowtarzalne i rzadkie, ale równie często mocno zniszczone. Można je nie tylko naprawić, ale i przywrócić do stanu dawnej świetności i można tego dokonać w naszej stolarni, bo od wielu lat specjalizujemy się w renowacji, naprawie i rekonstrukcji mebli oraz drobnych przedmiotów użytkowych i artystycznych wykonanych z drewna.

renowacja_mebli

Przeprowadzamy renowacje mebli wszelkiego rodzaju i każdego stylu. Wszystkie czynności związane z renowacją przeprowadzamy zgodnie ze starym kunsztem stolarskim. Staramy się jak najmniej ingerować w mebel poddawany renowacji, jednak o ile istnieje taka potrzeba odrobaczamy i utwardzamy drewno, a jeśli naprawa jakiegoś fragmentu mebla nie jest możliwa wymieniamy go dbając o odtworzenie najmniejszych szczegółów. Poza tym:

  • usuwamy starą politurę, lakier czy farbę,
  • naprawiamy uszkodzony fornir,
  • wstawiamy fleki,
  • dorabiamy brakujące elementy – nogi, listwy czy rzeźby,
  • naprawiamy lub, jeśli potrzeba, wymieniamy okucia – zawiasy, zamki, kluczynki i klucze,
  • na życzenie zmieniamy kolor bejcy rozjaśniając lub przyciemniając mebel,
  • politurujemy, woskujemy, olejujemy lub lakierujemy powierzchnie.

Podejmujemy się przeróbek mebli zmieniając dla przykładu bieliźniarkę w witrynę. Poza renowacją części drewnianych wykonujemy również tapicerkę.

Renowacji i rekonstrukcji poddajemy także meble sakralne za zgodą i pod nadzorem konserwatora zabytków.

Skontaktuj się z nami

Chętnie udzielimy wszelkich dodatkowych informacji dotyczących naszych usług.

Stolarnia mebli i budowli Eryk Wetzel

ul. Przykop 47, 87-300 Brodnica

tel.: +(48) 56 498 34 09
tel. kom.: +(48) 501 382 939

e-mail: grzegorz.wetzel@ stolarnia-brodnica.pl